Najava generalnog štrajka bila je blef Bajramovića i Šatorovića

Mersiha Fehratović Beširović predsjednica Sindikata trgovine i uslužnih djelatnosti BiH, smatra da je poglašavanje generalnog štrajka od strane Saveza samostalnih sindikata koji je bio najavljen za 26.januar još jedan blef Bajramovića i Šatorovića.

U prilog tome ide činjenica da je Sindikat trgovine i uslužnih djelatnosti BiH, još 21.12. poslao dopis Bajramoviću i SSSBIH u kojem smo jasno istakli da bez obzira što se ne slažemo sa politikom Saveza, podržat ćemo svaki vid radničke borbe u cilju osiguranja Opšteg kolektivnog ugovora kao najbitnijeg akta za radnike, kao i u cilju odbrane sistema socijalnog dijaloga. Ovaj dopis nikad nije otišao dalje od ladice Bajramovica, pojasnila je u izjavi za Vijesti.ba Mersiha Fehratović Beširović.

Ono što je za mene simptomatično u vezi najave protesta, jeste to da Bajramović i Šatorović pozivaju javno sve radnike. U dokumentima koje sam dobila, tajno, od nekih drugih sindikata koji podržavaju rad Sindikata za trgovinu i uslužne djelatnosti, ali se boje eksponirati, na protest su pozvani samo članovi Glavog odbora SSSBIH, to jest makismalno 30 ljudi, ističe Fahratović- Beširović.

S druge strane, upozorava Fehratović – Beširović, poznato je da je kćerka Ismeta Bajramovića zaposlena u Vladi u vrijeme mandata gospodina Nikšića, i to po vrlo sumnjivim kriterijima, dok je sam premijer Novalić u dnevniku FTV-a rekao da iz Vlade cure informacije i da on zna ko je za to odgovoran.
Mislim da pozadina cijele ove ujdurme nije odmjeravanje snaga, nego nešto skroz drugo. Sindikat je još u julu prošle godine pokazao da nema tu snagu. Radi se o prijetnji liderima sindikata i onima koji su se pozapošljavali zahvaljući tim pozicijama, a cijenu plaćaju obični radnici, pojasnila je za Vijesti.ba predsjednica Sindikata trgovine i uslužnih djelatnosti Mersiha Fehratović – Beširović

Tekst i fotografija u potpunosti preuzeti s vijesti.ba

шины летние 215 65 21 купитьopteck binary options reviewраскрутка сайта санкт петербургпродвижение сайта контекстная рекламаконфискованные авто в украинеvksaver-pro.rutraderush deposit