Otvoreno pismo Saveza sindikata premijeru FBiH Fadilu Novaliću

Savez samostalnih sindikata uputio je otvoreno premijeru Federacije BiH Fadilu Novaliću, naglašavajući da su Sindikat i njegovo rukovodstvo i formalno i stvarno nestranački kadar, orijentirani isključivo prema radnicima i sindikalnim organima i tijelima, te se ne povode za stavovima bilo koje stranke.

Pismo koje potpisuje Ismet Bajramović, predsjednik Saveza samostalnih sindikata BiH, prenosimo u cijelosti.

“Bez imalo iznenađenja, prethodnih smo dana slušali i gledali Vaše izjave koje ste davali određenim medijima, pokušavajući izigravati glasnogovornika sindikata koji, zbog nepripremljenosti za davanje izjave, koristi svoju maštu i već poznatu slobodnu procjenu da u ime sindikata iznosi neargumentovane stavove. Tako to obično biva kad nespremni sjednete pred novinara/e i kad se nađete u čudu zbog izuzetno jednostavnih pitanja. U tim situacijama se počnete ponašati po vlastitom nahođenju i davati iste takve izjave, bez razmišljanja o posljedicama. Mi, s druge strane, kada koristimo priliku da ukažemo na grešku i pomognemo da se ona ispravi u korist radnika i sindikata, radimo to argumentovano u ime organizacije, iznoseći kompetentne činjenice i podatke. To rade stručni ljudi zaposleni u Savezu samostalnih sindikata BiH.

(izvor: avaz.ba)