HNK-Kanton 7

Počeo proces formiranja sindikata doktora medicine i stomatologije u Hercegovini

Osim doktora medicine i stomatologije s područja Hercegovine, tribini su prisustvovali i predstavnici sindikalnih organizacija doktora medicine i stomatologije iz ostalih županija u FBiH.

Savez strukovnih sindikata doktora medicine i stomatologije FBiH organizirao je u ponedjeljak u Mostaru javnu tribinu na kojoj su doktori medicine i stomatologije s područja Hercegovačko-neretvanske i županije Zapadnohercegovačke upoznati sa stavovima Saveza, te prethodnim i budućim aktivnostima.

Po riječima predsjednika Saveza strukovnih sindikata doktora medicine i stomatologije FBiH Rifata Rijada Zaida, ovaj savez na području Federacije BiH djeluje već nekoliko godina, a večerašnja tribina u Mostaru je svojevrsna uvertira u osnivanje sindikata koje će u narednih nekoliko tjedana uslijediti na području Hercegovine.

“S obzirom da je sindikat osnovan u osam županija na području Federacije, željeli smo prije samog osnivanja sindikata na području Hercegovine da kroz jednu javnu tribinu upoznamo kolegice i kolege s našim ciljevima i aktivnostima, a prije svega da ih upoznamo dokle se stiglo s pregovorima oko kolektivnog ugovora koji je najvažniji dokument kada je u pitanju radno-pravni status doktora”, istaknuo je Zaid.

Odgovarajući na pitanje u čemu je problem pa Hercegovačko-neretvanska i županij Zapadnohercegovačka još uvijek nemaju sindikat doktora medicine i stomatologije, Zaid je kazao kako problem leži u inertnosti te da je potrebno da sve to netko pokrene, a taj netko, kako je dodao, su upravo predstavnici Upravnog odbora Saveza strukovnog sindikata.

Izvor: bljesak.info