HBŽ-Kanton 10

Pokušaj preuzimanja Petrolovih benzinskih crpki u Livnu

Predstavnici Udruženja dioničara i Sindikata “Petrol“ d.d. Ljubuški, njih pedesetak, danas su se u podne okupili ispred benzinske pumpe u Livnu kako bi izvršili predaju benzinskih pumpi Upravi Petrola d.d Ljubuški.

Pošto se nitko od “legalnih“ predstavnika nije pojavio, predaja nije izvršena.

Kako je za medije kazao Dragan Filipović, voditelj podružnice „Petrol“ d.d. Ljubuški, spremni su predati benzinske pumpe, uz prisustvo sudskih tijela, samo legalnoj upravi Petrola d.d. Ljubuški, ali ne i upravi na čijem se čelu nalazi direktor Dražen Lučić.

– Dok Dražen Lučić i njemu skloni uposlenici nelegalno zastupaju “Petrol“ d.d. Ljubuški, mi će se svim legalnim sredstvima boriti protiv takvih, a do kada ne znam – istaknuo je Filipović, pokazavši izvod iz sudskog registra od 19. listopada 2015.godine u kojem se navodi da je direktoru Lučiću istekao mandat na tom rukovodećem mjestu još u studenom prošle godine.

– Od tada pa do današnjeg dana sve njegove odluke su samoinicijativne i nezakonite s ciljem da se svi naši objekti iznajme, dok sadašnje uposlenike dovodi u bezizlazno stanje – kazao je Filipović.

Prema njegovim riječima, uposlenici federalne… Porezne uprave, zbog višemjesečnog rada na crno, prošli su petak zatvorili osam Petrolovih benzinskih pumpi, od čega njih pet u Hercegovačko- neretvanskom i tri u HBŽ.

Inače, kako je kazao, na sudovima u Mostaru i Livnu vode se sudski sporovi kojima zaposlenici Petrola d.d. Ljubuški traže svoja prava i utvrđivanje vlasničkih odnosa u toj firmi a od sutra se pokreće sudski sličan spor i u Čapljini.

– Naš osnovni cilj je informirati institucije vlasti na nelegalnost u procesu dokapitalizacije tvrtke, kojom smo mi kao mali dioničari najviše oštećeni – zaključio je Filipović

Preuzeto s livnovine.com

applicationshemaleпопулярные темы сайтоврекламное агентство спб вакансии24option binary options brokerпарольотносительная ссылка