HBŽ-Kanton 10

Policija HBŽ ide u štrajk

Sindikat djelatnika Ministarstva unutarnjih poslova Hercegbosanske županije (HBŽ) održat će 14. lipnja od 10 do 12 sati ispred zgrade županijske Vlade štrajk upozorenja kako bi upozorio na nagomilane probleme policijskih djelatnika.

Štrajk će se održati zbog nerješavanja problema s kojima je taj sindikat u više navrata upoznavao nadležne institucije.

Među zahtjevima se spominje nepokretanje procedure o promicanju policijskih službenika sukladno Zakonu o policijskim službenicima HBŽ-a, zatim neisplaćivanje sudskih presuda, ne donošenje Zakona o plaćama i naknadama policijskih službenika i Zakona o plaćama i naknada u tijelima vlasti, te oduglovačenje oko potpisivanja kolektivnog ugovora.

Predsjedništvo sindikata donijelo je ovakvu odluku jer, kako tvrdi, vladajući nemaju volje rješavati nagomilane probleme uposlenika u MUP-u HBŽ-a.

Izvor: livnovine.com