Naša podrška / ŽZH-Kanton 8

Sindikat djelatnika MUP-a izrazio potporu sindikatima prosvjete

Ispred Sindikata djelatnika Ministarstva unutarnjih poslova ZHŽ javnosti se, dopisom, obratio predsjednik Vjekoslav Markota i izrazio potporu članovima sindikata u prosvjeti (sindikati zaposlenika u osnovnim i srednjim školama ZHŽ), koji su danas održali štrajk upozorenja i najavili mogući opći štrajk, zbog ignorantskog odnosa Vlade spram brojnih problema ovih korisnika proračuna.

Drage prijateljice i prijatelji iz prosvjete!

Šaljemo vam pozdrave i punu podršku da budete složni i ustrajni u nastojanju ispunjenja svih zahtjeva. Naša zajednička “firma” ne dovodi u pitanje samo radnička prava, već i pravo na dostojanstvo čovjeka što je za nas poziv na aktivaciju.

U svakim daljnjim aktivnostima pritiska, računajte na našu punu podršku, a vaše članove pozivamo na ustrajnost i zajedništvo, te javnost na razumijevanje i strpljivost.

Čestitamo na odvažnosti i srdačno vas pozdravljamo!

Sindikat djelatnika MUP-a ŽZH
Vjekoslav Markota