HNK-Kanton 7 / Naša podrška

Sindikalna organizacija hidroelektrana na Neretvi održala edukaciju za članove sindikata na temu: „Kršenje radnih prava u doba pandemije COVID – 19“

IMG_1557

U okviru projekta „Zajedno za radnička prava“ koji implementira Centar za građansku suradnju Livno uz podršku Međunarodnog Olof Palme Centra održana je edukacija za članove Sindikata elektroenergetskih radnika FBiH – Sindikalne organizacije hidroelektrana na Neretvi – Jablanica.

Edukacija je održana u Restoranu „Maksumić“ u Jablanici, a sudjelovalo je 14 članova sindikata iz Jablanice.

O temi „Kršenje radnih prava u doba pandemije COVID-19“ govorila je Tea Pripoljac te je istaknula: “Kontinuirana edukacija radnika u privatnom i javnom sektoru, povjerenika i članova sindikata kao i pravovremeno informiranje su važni faktori sindikalne borbe i ostvarivanja boljih radničkih prava.”

Predsjednik Sindikalne organizacije hidroelektrana na Neretvi, Kasim Zahirović, upoznao je članove sindikata sa trenutnim procesom pregovora za kolektivni ugovor,  ali i s mjerama koje se donose u smislu zaštite od širenja koronavirusa te na koji način su navedene mjere utjecale na članove sindikata, tj. na zaposlenike hidroelektrana na Neretvi.

Centar za građansku suradnju Livno u okviru projekta „Zajedno za radnička prava“ kroz ovu aktivnost izravno je podržao četiri sindikata u organiziranju edukacija za članove sindikata i sindikalne povjerenike.