Sindikat srednjeg i visokog obrazovanja, odgoja, nauke i kulture BiH – KO USK održao edukaciju za sindikalne povjerenike i članove

Sindikat srednjeg i visokog obrazovanja, odgoja, nauke i kulture BiH, Kantonalni odbor USK, održao je edukaciju za sindikalne povjerenike i članove u okviru projekta “Zajedno za radnička prava”.

Edukacija je održana u sali za sastanke Restorana Alga u Bosanskoj Krupi na temu: “Educiran sindikalni povjerenik je snaga sindikata”.

Sudjelovalo je 20 sindikalni povjerenik/ica iz navedenoga sindikata, a predavači na edukaciji Minela Hajrulahović i Adnan Suljanović, prezentirali su i razgovarali sa sudionicima o pojmovima sindikalnog djelovanja, ulozi sindikata u društvu i borbi za radnička prava te zakonskim okviru za rad sindikata u BiH.

Projekt „Zajedno za radnička prava“ implementira Centar za građansku suradnju iz Livna uz podršku Međunarodnog Olof Palme Centra iz Švedske.

Bosanska Krupa 1