Liječnici Federacije BiH od 06. studenog u generalnom štrajku!

SARAJEVO – Na sastanku Saveza Strukovnih sindikata doktora medicine i stomatologije Federacije Bosne i Hercegovine najavljeno je da ovaj sindikat stupa u generalni štrajk od 6. studenog. Razlog našeg štrajka je nepotpisivanje Kolektivnog ugovora za doktore medicine i stomatologije, čije pregovaranje traje od veljače 2017.godine.

S obzirom da je ovo veoma osjetljivo pitanje za širu javnost i potencijalno veoma ozbiljna prekretnica u zdravstvu, želimo Vas zamoliti za razumijevanje u izvještavanju i masi informacija, te da se stavimo na raspolaganje za sva pitanja, izjave ili pojašnjenja ukoliko ima potrebe za tim.

Ovo nije samo naša borba. Ovo nije borba za veće ili manje plaće. Ovo je borba za dostojanstvo. Borba za budućnost zdravstva. Borba za ostanak mladih kolega. Ukoliko se trend odlaska liječnika iz F BiH nastavi, za 10 godina ćemo biti u velikoj kadrovskoj krizi, kazali su u svom dopisu iz Saveza Strukovnih sindikata doktora medicine i stomatologije FBiH.

Izvor: livnovine.com