Ostale Vijesti / ŽZH-Kanton 8

POLICIJA ZBOG PLAĆA U SRIJEDU PROSVJEDUJE U ŠIROKOM BRIJEGU

Sindikat policije Županije Zapadnohercegovačke prosvjedovat će u srijedu pred sjedištem Vlade ove županije u Širokom Brijegu. Kao glavni razlog prosvjednog okupljanja navode višegodišnju diskriminaciju djelatnika MUP-a od strane Vlade zbog toga što je osnovna plaća zaposlenika MUP-a u bitnom iznosu manja od zaposlenika u javnim ustanovama.

Vjekoslav Markota, predsjednik Sindikata djelatnika MUP-a ŽZH, tvrdi kako je jedno od osnovnih načela nediskriminacije na radu da isti poslodavac za posao istog obujma i stupnja složenosti djelatnicima isplaćuje istu plaću.

Markota ističe da će se, ako ovaj prosvjed ne urodi plodom, odmah pokrenuti procedura generalnog štrajka i trajat će do ispunjenja zahtjeva.

Sindikat policije moli građane za razumijevanje i podršku te se unaprijed ispričava za moguće kratkotrajne smetnje i zastoje u svakodnevnim aktivnostima tijekom održavanja prosvjednog skupa.

Tekst i video u potpunosti preuzeti s nasatv.ba